Mrazivé počasí posledních dní

mezi Straznym a Budejkami smallPokud se Vám nepodaří v silném mrazu nastartovat dieselagregát, může to mít několik příčin.
Motorová nafta obsahuje společně s uhlovodíky parafiny, které se přeměňují na drobné krystalky již při teplotách nižších než -8°C. Tento parametr nazýváme filtrovatelnost, označovaný zkratkou CFPP. Krystalky parafínu omezí průchodnost nebo ucpou palivové filtry. V horším případě se tyto krystalky dostanou až k citlivým vstřikovačům.
 
Reálné foto z našeho pokusu ukazuje, co se děje s běžnou naftou při teplotě cca -15°.
Čistící zařízení jsme nechali přes noc v autě. Průhledné hrubé filtry názorně ukázaly, co se stalo uvnitř palivové soustavy.
Problémem běžné nafty je, že přítomná biosložka zhoršuje bod zákalu (teplotu vylučování parafinů -TVP) a váže na sebe vodu.
Dochází ke korozi kovových částí palivového systému, což vede ke špatnému chodu motoru. Palivo s biosložkou má dle výrobců životnost pouhé 3 měsíce.
 
Naši technici jsou připraveni Váš stroj uvést do provozu i pokud se Vám nevyhne krutý mráz.
Můžeme operativně stroj rozmrazit, případně přivezeme a vyměníme palivo bez biosložky s bodem tuhnutí až -28°C. Doplňujeme libovolné množství paliva pro nádrže o objemu 50-3000 litrů.
 
Přidáním speciální průmyslové přísady, Vám z běžné nafty vyrobíme zimní a zimní naftu přeměníme na téměř arktickou. Opravujeme předehřevy, provádíme servis startovacích akumulátorů. Při zjištění závady na akumulátoru vyměníme za nový společně s kontrolou nabíjení. Změříme hustotu nemrznoucí směsi refraktometrem.
 
Dojde-li k totálnímu zamrznutí stroje, na místě rozmrazíme a vyčistíme palivovou soustavu.
 
Zimní servisní profylaktickou prohlídku nebo akutní servisní zásah, můžete objednat na tel. čísle 773 162 001 nebo na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

UPS Technik s.r.o.

Pod nemocnicí 685/6
625 00 Brno
Jihomoravský kraj

 

Servisní oddělení

vedoucí servisu
Petr Němec
tel.: +420 723 331 661
e-mail: servis@ups-technik.cz

Technická podpora

obchodní a technický manažer
Loukota Radomír
tel.: +420 723 331 661
e-mail: loukota@ups-technik.cz

Created by David Pohanka